Nacinanie betonowych posadzek
zapobiegające poślizgom i kontuzjom krów w oborach


 

W wielu oborach wolnostanowiskowych w związku z gładkimi posadzkami korytarzy gnojnych i przepędów dochodzi do kontuzji u krów, które ślizgają się na tych powierzchniach. Często dochodzi wtedy do nieodwracalnych zmian w obrębie narządu ruchu co wiąże się z  eliminacją ze stada sztuk o wysokim potencjale hodowlanym. Na gładkich, śliskich powierzchniach betonowych zwierzęta:

  • niechętnie podchodzą do stołu paszowego
  • mają trudności z manifestowaniem zewnętrznych objawów rui


Zobacz film 

 

Sprawdzona metoda nacinania powierzchni betonowych (posadzek) w oborach to doskonały sposób „na śliską posadzkę”. Obniża ryzyko poślizgnięcia się i doznania kontuzji i ułatwia krowom swobodne przemieszczanie się. Hodowcy przynosi widoczne korzyści finansowe związane z mniejszym brakowaniem tych sztuk ze stada oraz wyższą płodnością.

Nacinanie betonu wykonywane jest nowoczesną i wysokowydajną specjalistyczną frezarką wyposażoną w  diamentowe tarcze tnące.

Ta nowoczesna metoda jest bezpieczniejsza dla betonu oraz zapewnia dłuższy okres użytkowania niż tradycyjne frezowanie. Daje to bardzo trwały i efektywny rezultat oraz możliwość użytkowania nawet do 10 lat.

Mamy  możliwość wykonywania nacięć wzdłużnych oraz poprzecznych. Po nacięciu wzdłużnym i poprzecznym powstaje kratka nacięć.

 

Odcinki proste, korytarze
nacięcia wzdłużne co 75 mm

Przepędy
nacięcia w kratkę/romb 75 x 75 mm

Wymiary:
między nacięciami   ok. 75 mm   |
szerokość nacięcia  ok. 10 mm | głębokość nacięcia  ok. 5 mm


W przypadku zainteresowania wykonaniem usługi nacinania posadzek w oborach  prosimy o kontakt z odpowiednim doradcą lub Działem Blattin Technika - Dariusz Szopa tel. + 48 602 643 993, e-mail: dszopa@blattin.pl

 

 

pobierz ulotkę >>>

więcej zdjęć >>>

nacinanie w Agrofirma Witkowo >>>Vilomax Odsadzenie 50%
Wysokostrawny koncentrat dla prosiąt