Lizawka Piglyx

Lizawka antystresowa dla świń.
Teraz z nowym systemem montowania.

 


W produkcji trzody chlewnej bardzo często występującym zjawiskiem są zaburzenia w zachowaniu się zwierząt objawiające się takimi patologiami jak wzmożona agresja czy kanibalizm. Obgryzanie ogonów, uszu, wygryzania boków czy sromu a nawet zagryzanie przez lochy własnego potomstwa to rodzaje anormalnego zachowania prowadzącego do poważnych strat finansowych w hodowli. W takich sytuacjach pogarsza się wykorzystanie paszy i świnie słabo przyrastają. Jednym ze sposobów ograniczających kanibalizm jest stosowanie tzw. zabawek w celu ograniczenia nudzenia się świń.

Piglyx to jedyna na rynku lizawka dla świń ograniczająca występowanie agresywnych zachowań. Wyprodukowana została na bazie melasy, tłuszczu roślinnego i minerałów w opatentowanym procesie produkcji. Sprasowana bez użycia ciśnienia i bez reakcji chemicznych o zawartość suchej masy około 95% co powoduje jej unikalną spójność i trwałą konsystencję. Ze względu na wysoki udział melasy jest bardzo atrakcyjna dla świń.

Dzięki zawartości magnezu produkt posiada działanie antystresowe, zmniejsza pobudliwość i wykazuje działanie uspokajające wprowadzając tym samym spokój w chlewni. Produkt stwarzając możliwość zabawy, dzięki czemu zapobiega agresywnym zachowaniom i kanibalizmowi spełnia aktualne wymagania ustawowe dotyczące dobrostanu zwierząt.

Teraz lizawka dostępna w sprzedaży z nową kuwetą o innym systemie mocowania.

Montaż kuwety do podłoża jest zgodny z typowym dla trzody zachowaniem poszukiwawczym (rycie i przegrzebywanie). Kuweta wyprodukowana została z wysokogatunkowej stali nierdzewnej i zarejestrowana jest jako wzór użytkowy nr 2013 102 313.2 w Niemieckim Urzędzie Patentów i Znaków Towarowych. Montaż kuwety możliwy jest na prawie wszystkich podłogach perforowanych. Jest łatwa w czyszczeniu i pozwala na utrzymanie higieny.


Montaż do podłoża

 

Rozmieszczenie lizawek w chlewni >>>

 

 

Dzienne spożycie może się różnić w zależności od masy ciała, genetyki, temperatury i szczególnych sytuacji stresowych, średnio na sztukę wynosi:
- u prosiąt 5-10 g
- u tuczników 10-20 g

 

Opakowanie: pojemnik 5 kg lub jako zestaw startowy (1 sztuka 5 kg + kuweta).Blattipollo Pick Aktiv
Mieszanka mineralna dla kurcząt i kur niosek Dziobaczka dająca zajęcie Twoim kurom i kurczakom