Blattin Kälber Luzerne Trocken TMR
Suchy z lucerny dla cielątBlattin Kälber Luzerne Trocken TMR, suchy TMR z lucerny dla cieląt, to połączenie musli czyli mieszanki wysokiej jakości gniecionych ekspandowanych ziaren zbóż z komponentami strukturalnymi: lucerną i trawą oraz probiotykiem dla stabilizacji flory jelitowej. Starannie wyselekcjonowane składniki, z których przygotowano Blattin Kälber Luzerne Trocken TMR zapewniają większą strawność i przyswajalność oraz są chętnie pobierane przez cielęta dzięki dużej smakowitości.  Zaleca się stosowanie suchego TMR już od pierwszych tygodni życia (ad libitum) w połączeniu z preparatami mlekozastępczymi Blattina Lac co przyzwyczaja cielęta do paszy stałej jednocześnie stymulując rozwój żwacza. Większa ilość brodawek żwaczowych i objętość żwacza w efekcie skutkuje lepszym pobraniem i wyższą wydajnością.

 

 

Zalety produktu Blattin Kälber Luzerne Trocken TMR:

  • zawiera suszoną trawę i lucernę jako wysokiej jakość źródło białka i struktury,
  • zawiera preparowane ziarna zbóż (poddane ekspandowaniu) dla najlepszej przyswajalności i strawności,
  • odpowiedni dobór makro i mikroelementów oraz witamin w celu zapewnienia zdrowotności i wysokich przyrostów,
  • struktura produktu wspiera rozwój żwacza i pobudza wytwarzanie śliny,
  • wczesny rozwój żwacza zapewnia skrócenie okresu odpajania preparatami mlekozastępczymi oraz zwiększa ilość brodawek żwaczowych i objętość żwacza,
  • wysoka smakowitość powodująca wysokie pobranie SM,
  • wygodny sposób podania bez konieczności mieszania poszczególnych komponentów,

Stosowanie:

Zaleca się aby Blattin Kälber Luzerne Trocken TMR,
był dostępny od 2 tygodnia życia.
Dzięki odpowiedniej strukturze paszy dochodzi do stymulacji rozwoju żwacza. Gdy pobranie będzie wynosiło co najmniej 2 kg/dzień/cielę należy zmniejszyć ilość preparatów mlekozastępczych.

Blattin Kälber Luzerne Trocken TMR, może być podawany jako jedyna pasza do 12 tygodnia życia (po zakończeniu odpajania preparatem mlekozastępczym jeszcze przez 2-3 tygodnie). Następnie należy wprowadzać pasze podstawowe takie jak siano, kiszonka z trawy i kiszonka z kukurydzy. Pamiętaj, aby zapewnić cielętom stały dostęp do wody.

 


Opakowanie:
balot ok 700 kg

 

 

Vilomix Pigi Meal Gentle