Blattisan® Diät

Pójło elektrolitowe dla cieląt i prosiątPasza Blattisan® Diät na krótki okres czasu może zastąpić mleko dla cieląt i prosiąt, szczególnie przy wystąpieniu biegunek, gorączce oraz po i w trakcie długich transportów zwierząt. Poprzez  Blattisan Diät zwierzę otrzymuje lekkostrawną glukozę i elektrolity oraz płyny niezbędne do uniknięcia odwodnienia organizmu i regulacji pracy jelit.
Zawartość składników w 1 kg:

chlor % 7,60
sód % 4,80
potas % 1,30


Stosowanie:
50 g Blattisan® Diät rozpuścić w 1 litrze ciepłej wody (ok 30oC). Stosować 1–7 dni.

U cieląt z mniej uciążliwymi biegunkami można zostawić preparat mlekozastępczy jednak należy do niego dodawać 120-160g Blattisan Diät.

W odstępach 2 godzinnych podawać Blattisan Diät jako dodatkowe pójło po 50g na 1 l wody. Na każde 40kg wagi ciała stosować pójło z 2 do 2,5 litra Blattisan® Diät 2 razy dziennie. Cięższym cielętom podawać odpowiednio więcej.
Cielętom o masie do 50 kg zamiast zamienników mleka zadaje się takie pójło 2 razy dziennie. Cięższe cielęta otrzymują odpowiednio więcej.

Prosięta również otrzymują Blattisan® Diät w dawkowaniu 50 g na litr do swobodnego przyjmowania.

 

Blattisan Diät może być stosowany zapobiegawczo, oraz po wystąpieniu zaburzeń żołądkowych (biegunek). Przed użyciem należy zasięgnąć opinii lekarza weterynarii.

 

Opakowanie:
puszka 1 kg, wiaderko 5 kg.

Folia barieriowa Polydress O2 Barrier 2in1 RKW