Ponad 100 lat Höveler
Już od ponad 100 lat filozofią firmy Höveler jest produkcja najwyższej jakości paszy dla zwierząt hodowlanych. W ciągu wieku firma stała się wiodącym producentem pasz w Europie.

Dziś do firmy Höveler należą cztery zakłady produkcyjne:

  • wytwórnia pasz mineralnych Blattin w Langenfeld,
  • wytwórnia pasz treściwych Höveler w Dormagen,
  • wytwórnia pasz mineralnych Blattin w Seitschen,
  • wytwórnia pasz i koncentratów – Wytwórnia Pasz w Siedlcu (Blattin Polska).

Z ponad 200 pracownikami produkujemy dziś ponad 350 rodzajów produktów. Są to przede wszystkim pasze dla bydła, trzody, koni i drobiu.

Dla wszystkich naszych marek produktów obowiązują następujące zasady:

  • Nasze produkty stały się wysokowartościowe nie tylko dzięki nowoczesnym recepturom, lecz również poprzez ich wysoką jakość.
  • Najwyższą jakość naszych produktów zapewnia kompleksowy i zintegrowany System Zarządzania Jakością. System ten obejmuje wszystkie działania począwszy od kontroli jakości zakupionych surowców, poprzez kontrolę w trakcie trwania procesu produkcyjnego do wyrobu gotowego. Dopiero wówczas produkty otrzymują certyfikat jakości Höveler.
  • System Zarządzania Jakością obejmuje produkcję ściśle według wymagań norm ISO.
  • Obok najwyższej jakości naszych produktów kładziemy nacisk na ich innowacyjność. Dzięki temu w ostatnich latach mogliśmy opracować, przetestować i wypuścić na rynek kilkanaście nowych produktów.
  • Znaczna część innowacji produktowych pochodzi z własnego Działu Rozwoju Produktów funkcjonującego przy wytwórni w Langenfeld.

Nazwa firmy pochodzi od nazwiska jej założyciela, Arnolda Hövelera. O doświadczeniu w zakresie produkcji pasz dla koni świadczy numer rejestrowy WZ 100725, pod którym w roku 1905 w Cesarskim Urzędzie Patentowym w Berlinie Arnold Höveler zarejestrował swoją nowatorską paszę.

Innowacyjny produkt ,,Reformhafers” był pierwszą opatentowaną paszą dla koni w postaci musli, która dokonała przełomu w dotychczasowym, konserwatywnym systemie żywienia owsem i sianem. Nowatorska pasza powstała z wymieszania owsa z melasą z buraków cukrowych i otrębami pszennymi. Zabieg ten, miał na celu obniżenie udziału owsa w porcji z uwagi na jego wysoki podatek. Höveler zauważył, że po zastosowaniu nowej mieszanki zwierzęta dobrze się rozwijają i chętniej ją pobierają. Wkrótce zaczął rozprowadzać pasze wśród znajomym, a kiedy sprzedaż i zapytania o produkt wzrosły postanowił utworzyć wytwórnię pasz.

Przedsiębiorstwo z siedzibą w Langenfeld zaczęło się prężnie rozwijać. Szybko powstawały nowe mieszanki, wszystkie w ramach tej samej koncepcji i zawsze dostosowane do potrzeb ówczesnego rolnictwa. Sąsiedztwo wielu małych gospodarstw rychło doprowadziło do wyprodukowania pasz dla drobiu.


Pasze mineralne
Po wojnie synowie Arnolda Karl, Otto i Alfred założyli spółkę i rozszerzyli asortyment o kolejne produkty. W 1949 roku wytwórnia Höveler zaczęła produkować mieszanki mineralne, które od tej pory rozprowadzane były na terytorium całego kraju.

Wiele nowych pomysłów
Prawdziwy boom na pasze mineralne nastąpił w latach 50. i 60. Wtedy też nastąpiła intensyfikacja żywienia zwierząt hodowlanych. Ciągłe innowacje produktowe doprowadziły do tego, że marki „Blattin” jako linia produktów dla bydła oraz „Blattivit" – linia produktów dla trzody chlewnej awansowały do rangi najbardziej znanych pasz mineralnych w rolnictwie.

Bezproblemowość w praktyce
Liczne innowacje produktów np. pierwsza pasza mineralna przeciwko biegunce u krów lub pierwsza granulowana pasza mineralna utorowały drogę do dalszego rozwoju. Kamieniem milowym było wprowadzenie na rynek lizawek mineralno-witaminowych.Nowoczesne pasze pełnoporcjowe
Również w tym zakresie „Blattin” jest pionierem i liderem na rynku. Oferta produktów firmy jest stale rozszerzana i w chwili obecnej wynosi ponad 350 różnych pasz specjalistycznych połączonych w 8 markach.

Filozofią założyciela firmy Höveler było utrzymanie programu żywienia koni na najwyższym poziomie, bazując na najnowszych wynikach badań naukowych prowadzonych nad potrzebami pokarmowymi konia. Już od ponad 100 lat założenie to jest konsekwentnie realizowane, co sprawia, że firma Höveler należy dziś do największych producentów pasz dla koni w Europie. Konie odgrywają ważną rolę w życiu człowieka. To im zawdzięczamy utworzenie w 1905 roku naszego przedsiębiorstwa. Pamiętając o tym, zobowiązujemy się by z wytrwałością dążyć do doskonałości nie zapominając o własnej tradycji.

Nasze doświadczenie jest Waszym bezpieczeństwem -
doświadczenie, które możecie kupić.


Doświadczenie, któremu zaufały największe stadniny, wiodące ośrodki hodowlane i jeździeckie, a od 2003 roku także Niemiecki Komitet Olimpijski (DOSB).

Vilomix Power Pig Yoghurt