Blattipollo® Natura

MIESZANKI PASZOWE DLA KURCZĄT i BROJLERÓW
BEZ DODATKU ANTYBIOTYKÓW


Skuteczna profilaktyka przeciw kokcydiozie.
Rozwiązanie z serca natury.


Jedną z najczęstszych chorób pasożytniczych powodującą bardzo duże straty produkcyjne i ekonomiczne w produkcji drobiu jest kokcydioza. Jest to choroba wywołana przez pierwotniaki z rodzaju Eimeria, wysoce zaraźliwa powodująca zapalenie jelit a w konsekwencji ich uszkodzenie. Najczęstszą formą prewencji jest stosowanie chemioprofilaktyki. Są to podawane w paszy kokcydiostatyki wpływające na ograniczenie namnażania oocyst. Formą profilaktyki jest także podawanie szczepionki.

Bardzo dużo prowadzi się badań, nad wycofaniem kokcydiostatyków i podawaniu w celach zapobiegawczych substancji pochodzenia naturalnego. Są nimi zioła, fitobiotyki oraz dodatki paszowe, które pozytywnie wpływają na prawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego oraz wykazują działanie ograniczające namnażaniu się szkodliwych pierwotniaków.

 

Po roku 2022 Rozporządzenie Komisji Europejskiej zakazuje nadużywania stosowania antybiotyków w produkcji zwierzęcej. Przyczynić ma się to do ograniczenia podawania  substancji chemicznych w celach zapobiegawczych, gdy nie występują żadne objawy kliniczne. Uchwała ta ma przyczynić się do zmniejszenia lekooporności, a leki mają być tylko podawane gdy zwierzę będzie wykazywało kliniczne objawy choroby.

Rozwiązaniem firmy Blattin Polska Sp. z o.o. jest stworzenie mieszanek paszowych nie zawierających w swoim składzie substancji pochodzenia chemicznego. W celach ochronnych w składzie mieszanek zastosowane zostały naturalne produkty na bazie ziół, które wpływają na hamowanie namnażania się szkodliwej mikroflory, rozwoju kokcydiozy jak również przyczynić się do lepszego wykorzystania paszy.

 

Oferta Linii Blattipollo Natura obejmje produkty:

Blattipollo Kurczak 1 Natura

Blattipollo Kurczak 2 Natura

Blattipollo Brojler Starter Natura

Blattipollo Brojler Grower Natura

Blattipollo Brojler Finisher Natura


Zapytaj o szczegóły oferty naszych doradców >>

powrót>>

Unimix OVO DJ 2,5%
Mieszanka paszowa uzupełniająca mineralna dla kur niosek w całym okresie nieśności.